NEWSLETTER ČAKO, PODZIM 2015

NEWSLETTER ČAKO, PODZIM 2015Seznamte se s děním v asociaci i okolo ní.


Milý čtenáři, milá čtenářko,

připravili jsme pro vás přehled novinek a připravovaných akcí naší asociace a jejího blízkého okolí. Rádi bychom velmi poděkovali všem, kteří se na přípravě podzimního newsletteru podíleli.

Podzim je nejkrásnější roční období pro vycházky do přírody. Přijměte pozvání na jednu vycházku ne-přírodní, ale doufáme také příjemnou a inspirativní.


Prezidium a Stavovská rada ČAKO

 

 

1) Energie v koučování. Reportáž Ivany Fabianové z přednášky Radvana Bahbouha pro studentský koučovací klub KoučUK.

2) Konsekvenční smyčka a... Jistě jste na svých koučovacích výcvicích slýchávali, že kromě metodiky (řemesla) a osobnosti (člověka) je pro kvalitní koučování třeba i silné teoretické zázemí. Pojďte si rozšířit své znalosti, určitě se vám budou hodit do praktického koučovacího života. Více se dovíte v článku od V. Urbana - Konstruktivismus v komunikaci, který pro vás vybrala Magda Vašáková Loumová.

3) Nabízíme jedinečnou knihu „Sny o koučování" od editorů Radvana Bahbouha a Nadi Grosamové za speciální cenu 100 Kč. Verze v českém i anglickém jazyce. Objednávejte na info@cako.cz

4) Globální příležitost. Zapojte se do 2015 Global Coaching Survey, který mapuje koučování napříč zeměmi celého světa. Přispějete k rozvoji profese a získáte nezávislou osobní sumarizující zprávu. Pokud dáme v ČR dohromady více jak 100 respondentů, budeme mít pro ČR spočítány vlastní statistiky. Průzkum je realizován International Coach Federation.

5) Klára Lauritzenová - „Musíš se mnoho učit, abys poznal, že málo víš." (Michel de Montaigne). Pracovní skupina Odborný růst začala uplatňovat v praxi novou koncepci vzdělávání v ČAKO. Jde především o podporu vzdělávacích a rozvojových akcí členů se zahraničními lektory, které vybere Stavovská rada. Jelikož členové toho ovšem zatím moc nenabízejí, podporujeme také akce přátelských asociací. Od začátku roku podpořila Stavovská rada přidělením hodin k rozvoji pro účely akreditace a reakreditace tyto dvě události: Systemický týmový koučink s Peterem Hawkinsem a konferenci European Sharing on Systems Thinking.

Vzhledem k dosavadnímu vývoji navrhuje pracovní skupina Odborný růst, aby ČAKO nabízelo veškeré náročnější vzdělávání "pouze" podporou vybraných projektů svých akreditovaných členů. Budeme rádi za vaše reakce k tomuto návrhu.

 

 

 

2.10. Workshop Evidence Based Coaching s Radvanem Bahbouhem. Workshop je již plně obsazen!

5.10. Seminář o etice v koučování EPPOK. Jubilejní desáté setkání od vzniku EPPOK tentokrát proběhne v režii ČAKO. Zváni jsou všichni, kteří chtějí diskutovat o etických dilematech v koučování i ti, kteří se chtějí nechat inspirovat tím, jaké rozměry může etika mít, a jak o ní kdo přemýšlí. EPPOK je společná platforma ČAKO, EMCC a ICF.

7.10. Dobrodružství bezpečného experimentu. Iva Pondělíková, hlavní kouč akreditovaného výcviku, zve na DVĚ POSLEDNÍ MÍSTA ty z vás, kteří chtějí pracovat ve velmi silné skupině ve výcviku, který je v pořadí 9. a zase o něco náročnější než ten loňský. Začíná 7. října.

7.10. Ochutnávka akreditovaného koučovacího výcviku. Ladislav Dvořák, garant výcviku, vás zve do akreditovaného koučovacího výcviku Gestalt Essence, který začíná v listopadu 2015. Současně jste zváni na jeho Ochutnávku, která proběhne 7.10. od 17.30 hodin.

15.10. Večerní škola facilitace. Iveta Clarke a Ondřej Krása pro vás připravili večerní školu facilitace, která začíná 15. 10. a členové ČAKO mají 30% slevu. Škola je pro zkušené facilitátory či pro lidi, kteří se chtějí rozvíjet ve schopnosti pracovat se skupinou.

26.10. Setkání pracovních skupin ČAKO. Jen pro členy asociace.

30.11. Supervizní skupina pro kouče. Je určena pro všechny kouče i adepty koučování bez ohledu na jejich pokročilost. Nedílnou součástí práce kouče je samozřejmě i pravidelná supervize. Připravujeme pro vás pravidelně tato nadstandardní setkání, kde za velmi příznivých cenových podmínek můžete pracovat s předními supervizory. Tentokrát s Ivou Pondělíkovou, seniorní koučkou. Ze setkání se počítají hodiny potřebné pro akreditaci a reakreditaci koučů.

 

 

1) V průběhu listopadu 2015 - workshop s jedním z mezinárodních koučů školy INSEAD.

2) V listopadovém čísle časopisu Psychologie Dnes bude příloha o koučování. Ladislav Dvořák, předsteda Stavovské rady ČAKO, do přílohy přispěje článkem na téma profesionality v koučování.

3) Systemický institut pořádá další běh akreditovaného Výcviku koučování I., který začíná 9. června 2016. Více informací naleznete na www.systemicky-institut.cz.

 

Pro aktuální informace o akcích sledujte http://www.cako.cz/cs/akce-cako/ nebo se přihlašte k odběru novinek na info@cako.cz.