Rostislav Benák

 Základní údaje

Má rozsáhlé mezinárodní lektorské zkušenosti s prací pro nejvyšší vedení nadnárodních společností ve více než 20ti zemích Evropy a Asie. Nejvíc jej baví a motivuje práce kouče (od roku 2007 je akreditovaným profesionálním koučem) a vedení programů rozvoje Leadershipu včetně facilitace a moderace vzájemné spolupráce top managementu společností v náročných situacích.

 Kontakty

 

 Doplňující informace

Statut

  • Člen ČAKO
  • Odborný člen ČAKO

Člen pracovních skupin

  • Supervize
 

 Vzdělání a kvalifikace

2015 -

Sebezkušenostní výcvik v supervizi

2007 - 2007

Získání akreditace profesionálního kouče (vstupní požadavky pro tuto akreditaci: 750 koučovacích hodin, 125 hodin supervize a příslušných výcviků, zkouška a akreditace u mezinárodní komise).

2007 - 2007

Mezinárodní výcvik v supervizi koučů

2005 - 2009

IGT Praha – Systematický sebezkušenostní výcvik v Gestalt Psychoterapii

2000 -

Universidade de Santiago de Compostela, Španělsko, obor Personální psychologie

1999 - 2004

VŠE Praha, Fakulta podnikohospodářská, PhD program Psychologie v managementu

1996 - 1999

VŠE Praha, Fakulta podnikohospodářská, obor Podniková ekonomika a management

1994 - 2001

Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, magisterské jednooborové studium psychologie, specializace Psychologie práce a organizace

1992 - 1996

VŠE Praha, Fakulta financí, obor Finance a daňová kontrola

 

 Koučovská praxe

Obvykle školená témata: leadership, pokročilé manažerské dovednostm, koučovací přístup ve vedení, manažerské rozhodování, spolupráce v týmu, řízení změn, osobní zpětná vazba, efektivní týmová komunikace, rozvoj talentů, tvorba strategie a vize, transition management a restrukturalizace, osobní efektivita a spokojenost, strategic self-awareness.

Jako lektor a kouč pracoval mimo jiné pro největší vedení těchto společnosti: PPF, Home Credit, CEZ, T-Mobile, Sanofi-aventis, Unipetrol/PKN Orlen Group, Penta, RWE, E.ON, GE, Generalli, Czech Telecom, O2 Telefonica, Vodafon, MTS, T-Mobile Slovakia, ING Bank, HP, MIscosoft, Raiffessien Bank, Unicredit Bank, Rexam/Petainer, Siemens, Vitana, Tesco, Rosněft, PWC, KPMG, atd.