Akreditace

Individuální akreditace koučů i celých výcviků stály v centru pozornosti asociace.

Koučink je uměním i řemeslem. Na kouče nelze přikládat stejný metr, každý z nich je individualitou a jeho přístup ke koučinku je jedinečný. Přesto by náš koučovací přístup měl splňovat jisté základní standardy. To má zajistit akreditace.

Akreditace vás nehodnotí jako individualitu, ale ukazuje, jaké odborné vzdělání jste získali, jaké máte zkušenosti a nakolik umíte v praxi použít základní koučovací kompetence. Je současně vaší vizitkou ve styku s okolním světem. Potenciálním zájemcům o vaše služby svou akreditací dáváte najevo určitou "známku kvality", na kterou zejména firemní prostředí stále více slyší.

Akreditace je příznakem vaší zkušenosti, profesionality a odvahy. K tomu, abyste ji získali, za sebou musíte mít zkušenost v podobě stovek či tisíců odkoučovaných hodin. Vaši profesionalitu ukazuje znalost koučovacích kompetencí a schopnost je efektivně a kreativně používat. Akreditace současně vyžaduje určitou odvahu-předvést to, co umím, a nechat se hodnotit.

Akreditace vám současně otvírá brány do světa kolegů, kteří se snaží o dodržení jeho kvalitní úrovně. Pokud to myslíte s koučováním vážně, je akreditace nejlepším krokem do světa koučů profesionálů.