NA VLASTNÍ KŮŽI aneb jak koučuje Klára Lauritzenová

NA VLASTNÍ KŮŽI aneb jak koučuje Klára LauritzenováWorkshop s Klárou Lauritzenovou

Dne 20.11.2017 se v příjemných prostorách Escholy konal workshop vedený přední českou koučkou Klárou Lauritzenovou. 12 účastníků (téměř všichni začínající či pokročilí koučové) mělo příležitost zažít to, co obvykle není možné a děje se za zavřenými dveřmi koučovy pracovny – sledovat v přímém přenosu práci profesionálního kouče s klientem.

V průběhu workshopu jsme se ocitli v několika rolích dle vlastního výběru – v roli koučovaného, v roli pozorovatele práce kouče nebo v roli pozorovatele příběhu klienta.

Dvě klientky si na workshopu řešily s Klárou vlastní téma. Někteří účastníci pak sledovali práci koučky a mohli se učit přímo od mistryně řemesla. Kromě toho jsme také navrhovali jiné alternativy možností, jak vést koučovací rozhovor a učili se od sebe navzájem. Druhá skupina pak reflektovala klientce její příběh, a to jí umožnilo nahlédnout na své téma jinýma očima.

Tento jedinečný zážitek měl ještě další efekt… Klientky přinesly témata, která byla některým účastníkům velmi blízká, a tak si sekundárně mohli také přemýšlet nad tím, jak se jich to dotýká a co si z koučování mohou vzít pro sebe.

Tento velmi inspirující zážitek si příště rozhodně nenechte ujít. Ať se ocitnete v jakékoliv roli, vždy odejdete obohaceni.

Hana Fialová

Akreditovaný kouč ČAKO