Konalo se 1. Čakování!

Konalo se 1. Čakování!V pátek 3. června 2016 proběhlo historicky první Čakování - společenské neformální setkání členů ČAKO.

 

 

 

Chopili jsme se výzvy vyslovené na Valné hromadě v únoru letošního roku, více se v asociaci setkávat, nejen na workshopech či pracovních skupinách, ale i jen tak neformálně „spolu pobejt“. Na premiéru jsme vybrali pro ten účel přesně odpovídající lidovou restauraci Na Kempu v Praze – Dolních Počernicích. Někteří tam dorazili autem, příp. na motorce, jiní využili blízkou vlakovou zastávku. Od ní to bylo pěknou procházkou zámeckým parkem až do kempu Sokol Praha, kde jsme v původní „maxi“ variantě počítali i s přespáním v útulných bungalowech. Sešlost jsme nakonec pojali jen jako odpolední, na nocleh jsme se všichni vybrali domů, někteří za blízká humna a jiní třeba Pendolinem do Ostravy. Ale to předbíháme… začněme od začátku.

V 11 hod. se sešla Stavovská rada a následně se připojilo i Prezidium. Nejprve zvlášť a pak pospolu probrali ČAKO záležitosti. Od 15té hodiny začali přicházet i další členové, takže nás ve finále bylo jedenáct. Přišla mezi nás i nová tajemnice Veronika a také její předchůdkyně Jana. Na prosluněné venkovní zahrádce jsme diskutovali několik aktuálních témat – např. jak žijí a fungují naše pracovní skupiny, jestli a jak budeme vydávat newsletter atp. … Pak se hovor stočil i na jiné věci, třeba co děláme, když neděláme J.  Po hodině a půl jsme sezení a kecání vystřídali chozením a kecáním, když jsme podnikli lehkou vycházku zámeckým parkem. Bylo to příjemné protažení. U hráze Počernického rybníka jsme udělali společnou památeční fotografii. Poté jsme se vrátili do hospody a dali si dobrou večeři a nějaké to pivko (alko i nealko, kdo přijel vlakem, byl ve výhodě). Pokračovali jsme v debatách. Bylo to takové pohodové Čakování!

Premiéra se tedy vydařila. Máme v plánu pokračovat a třeba z toho vznikne tradice? 2. podzimně – zimní Čakování se bude konat 24.11., nebo 1.12. Brzy termín upřesníme. Zveme Vás, abyste „přišli pobejt“, a to v „TEDovském“ hávu – aneb kdo se předem přihlásí, může vystoupit s 10 - 15 minutovým příspěvkem o všem, co stojí za sdílení. Pozvánka s uvedením časů a místa bude následovat. Jo, a další jarně-letní Čakování chceme uspořádat u Milana Bobka v tréninkovém centru Slapy, vypadá to na první pátek a sobotu v červnu 2017! Obojí si dejte diáře, abyste nechyběli!

  1. jarně – letní Čakování 3. června 2016, Počernický rybník, Foto zleva: Pavel Wieser, Vladimír Dvořák, Radomíra Gilarová, Ondřej Krása, Magda Vašáková Loumová, Annette Reissfelder, Kateřina Matoušková, Milan Klindera (vyfotila Veronika Křížová)

 1. jarně – letní Čakování 3. června 2016, Počernický rybník, Foto zleva: Pavel Wieser, Vladimír Dvořák, Radomíra Gilarová, Ondřej Krása, Magda Vašáková Loumová, Annette Reissfelder, Kateřina Matoušková, Milan Klindera (vyfotila Veronika Křížová)