Magdalena Vokáčová

 Základní údaje

Psychologický kouč, arteterapeut, autorka knihy Zakázaná učebice koučování a Sebekoučovacích karet. 

Jako psychologický kouč pracuji 17 let. Jsem žákyní zakladatele koučinku Sira Johna Whitmora. Původně jsem vystudovala DAMU, obor herectví, autorská tvorba a pedagogika. Na vysokou školu jsem navázala výcviky koučování, terapeuticými workshopy a dalším studiem psaní a divadla - v Čechách, Británii a USA. Používám klasické koučovací metody, které kombinuji s hereckými technikami a arteterapií. Již osmým rokem vedu integrovaný výcvik koučování. Zaměřuji se na koučování komunikace a veřejného vystupování. Pracuji s jednotlivci, páry i týmy. Jsem autorkou knihy ,,Zakázaná učebnice koučování" a Sebekoučovacích karet. Publikovala jsem v časopise Psychologie dnes a jsem členkou Britské obchodní komory. Jako kouč a lektor jsem pracovala pro většinu českých i zahraničních firem. 

 Kontakty

 

 Doplňující informace

Statut

  • Člen ČAKO
 

 Vzdělání a kvalifikace

2006 - 2007

DAMU, Praha - Odborný asistent výuka herecké propedeutiky

2006 - 2006

Intenzivní trénink Rétorika a šarm v komunikaci  - vedoucí Jan Přeučil

2005 - 2005

Trénink suverenity a schopnosti vedení lidí – vedoucí psycholog Oswald Schorm

2001 - 2006

DAMU, Praha - magisterské studium obor herectví, autorská tvorba a pedagogika 

2001 - 2002

FFZU, Plzeň - Sociální a kulturní antropologie

2001 - 2007

Kombinovaný výcvik metody „self coaching“ (dialogické jednání) pod vedením Phdr. Ivana Vyskočila

 

 Koučovská praxe

Psychologickému koučování se věnuji více než 17 let. Nyní, již osmým rokem působím jako lektor a supervizor výcviku koučů Koučink jako umění. Kromě výcviku koučů dále vedu rozličné workshopy zaměřující se především na prezentační dovednostni, literární tvorbu a pravidelná supervizní setkání koučů. Kombinuji prvky  různorodých psychologických směrů s technikami arteterapie, využívám různou škálu nástrojů koučování: od klasických koučovacích otázek přes psychologické techniky až po metody převzaté z oblasti divadla, hudby a malířství. Baví mě objevovat individuální potřeby klienta a průběh koučování jeho osobnosti přizpůsobit. Jednou z mých nejsilnějších stránek je schopnost inspirovat a motivovat klienty k osobnímu a profesnímu růstu. 

Můj přístup ke koučování 

V honbě za pochopením světa a vzděláním jsem procestovala více než šedesát zemí, abych zjistila, že pro opravdivé vzdělání se potřebuji vypravit do sebe. :-)

Mojí schopností je nahlédnout pod povrch věcí. Dokážu rozpoznat a propojit nečekané souvisloti. Vidím možnosti člověka, o kterých zatím on sám mnohokrát neví. Jsem vnímavý pozorovatel, umím situace přesně pojmenovat. Ve své práci propojuji umění a osobní rozvoj. Baví mě spojovat zdánlivě nespojitelné - spiritualitu, humor, krásu, provokaci a luxus.  

 

Reference

Redbull

Böhringer - Ingelheim

Hewlett-Packard

Nestlé

ExxonMobil

Danone

Česká spořitelna

Slovenská spořitelna

Ge Money Bank

Česká pojišt'ovna

KPMG

Esselte

T-Mobile

Somfy

a další