Ladislav Březina

 Základní údaje

www.koucarna.cz

www.synopticcoach.com

Jak koučuji…

Mojí vášní je počasí. Baví mě jeho složitost, komplexnost a jedinečnost. Podobné je to  i s lidmi. Aby se počasí dalo studovat a také předpovídat, vyvinula se tzv. synoptická analýza, která hluboce, detailně, s ohledem na jedinečnost každého jevu popisuje, co se stalo a co se stát může. Podobný přístup mám i ke svému koučování.

Zaměřuji se na potřeby klienta a snažím se maximalizovat jeho profit z našich setkávání.

Koučuji tak, abychom našli nejrychlejší možnou cestu k cíli.

Nezaměřuji se na jeden směr koučinku, ale využívám metody různých koučovacích směrů k tomu, abych splnil klientova očekávání.

Koho koučuji…

Individuální koučink

Každý člověk má v sobě neuvěřitelný potenciál, který ale pro něj může být hluboko skrytý.  Baví mě ho v lidech objevovat a dostávat jejich výkon, spokojenost a pocit štěstí tam, kde si mysleli, že nikdy nemohou být.

Synoptický přístup ke koučování je obzvláště vhodný pro klienty, kteří ke svým rozhodnutím používají intuici, emoce a řídí se svým vnitřním hlasem. Dokáže je totiž logicky zanalyzovat, zařadit do většího celku a nabídnout řešení na různých úrovních – od malých až po strategická rozhodnutí.

Další oblastí, kde je tento přístup úspěšný, jsou otázky skloubení rodinného a pracovního života a také životní spokojenosti.

Týmový koučink

Použitelnost synoptického přístupu v týmovém koučování je ještě větší. Rozmanitost v týmu je téměř nekonečná,   a přitom vše musí fungovat jako celek. Přesně jako v meteorologii. Díky tomu lze pomocí synoptického přístupu říci, kde jsou problémy a jak je řešit. Jde se k jádru problému. Zároveň tento přístup dokáže popsat, jak se případné změny promítnou i v jiných oblastech

 Kontakty

Telefon

 

 Doplňující informace

Statut

  • Člen ČAKO
 

 Vzdělání a kvalifikace

2017 - 2017

Akreditovaný výcvik v individuálním koučování (QED Group)

2017 -

Akreditovaný výcvik v týmovém koučování (QED Group)

2002 - 2007

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity Brno

 

 Koučovská praxe

70 hodin individuálního a týmového koučinku